You are currently viewing Zagłosuj na bezpłatne warsztaty edukacyjne dla młodzieży w ramach BOM

Zagłosuj na bezpłatne warsztaty edukacyjne dla młodzieży w ramach BOM

Szanowni Państwo,

Przygotowałam 4 projekty warsztatów edukacyjnych dla młodzieży. Są one odpowiedzią na luki w podstawie programowej. Młodych ludzi nie uczy się edukacji finansowej, gospodarowania pieniędzmi, ich zarabiania i pomnażania. Niewystarczająca jest wiedza o budowaniu relacji i prawidłowej komunikacji. Młody człowiek nie wie jakie są jego mocne strony, jakie ma potencjały i talenty i w czym będzie się mógł zawodowo realizować w dorosłym życiu. Niestety w dzisiejszym świeci pośpiech, media społecznościowe i wirtualne kontakty odciskają piętno na rodzinnych relacjach.

Obserwując powyżej problemy postanowiłam napisać projekty, które pozwolą:

– zadbać o rozwój młodego człowieka,

– uczyć przez zabawę, aktywnie

– dojść do wiedzy samodzielnie, w działaniu

– skorzystać również osobom w trudnej sytuacji finansowej

– zintegrować się z innymi młodymi ludźmi, nawiązać ciekawe relacje

– ciekawie, aktywnie spędzić czas

– otworzyć się młodym ludziom na nowe

– uczyć się ciekawie – szkoła nie musi być nudna!

Projekty przeszły ocenę formalną, merytoryczną i zostały przekazane wraz z innymi do etatu głosowania mieszkańców. Mają szansę być sfinansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego Mazowsza – wówczas będą bezpłatne dla uczestników.

Łącznie w 4 projektach może wziąć udział przeszło 1300 uczniów. Projekty zakładają warsztaty z edukacji finansowej, z doradztwa zawodowego, z kompetencji miękkich oraz budowania relacji. Są to 3- lub 7-dniowe warsztaty edukacyjne. Po zajęciach na uczestników będą czekały gry i zabawy integracyjne. Jeden z projektów zakłada tygodniowe kolonie z rozwojem osobistym połączone z wycieczkami i aktywnością fizyczną. Inny jest dedykowany rodzicom i ich pociechom, a jego celem jest odbudowa utraconych relacji i nauczenie stron komunikacji. Wszystkie szczegóły projektów załączam w linkach.

Od 15 lat prowadzę niepubliczne przedszkole, a od 9 lat szkołę podstawową. Znam problemy młodych ludzi, ich rodziców oraz wyzwania dzisiejszego systemu edukacji od podszewki! Uważam, że każdy ma wpływ na „swój kawałek podłogi”, a zmiany trzeba zacząć od pierwszego kroku! Bardzo zależy mi na przeprowadzeniu warsztatów dla uczniów mojej szkoły i innych szkół w województwie mazowieckim. Te warsztaty dają realnie szansę na lepszą przyszłość dla uczestników projektów. Oczywiście nie zdołamy wszystkim pomóc za jednym razem, ale od czegoś, a w zasadzie kogoś, trzeba zacząć!

Potrzebujemy głosów Państwa, Waszych znajomych, przyjaciół i rodziny. W bieżącym roku bardzo wiele projektów ubiega się o finansowanie w ramach BOM w podregionie siedleckim! Dlatego każdy głos się liczy. Jeśli ich nie zbierzemy ogrom pracy i wysiłku pójdzie na marne, a przede wszystkim stracą młodzi ludzie, którzy mogliby pokierować swoim życiem świadomie.

Bardzo proszę o udostępnienie plakatu i rozesłanie dalej. W warsztatach może wziąć udział każdy mieszkaniec województwa w wieku 13-17 lat! Głosy może oddać każdy, kto mieszka na terenie mazowieckiego, nawet noworodek – oczywiście w jego imieniu głosują rodzice. Głosowanie zajmuje dosłownie 2 minuty. Z jednego numeru można zagłosować w imieniu 3 osób. Głosowanie nic nie kosztuje! A dla nas każdy głos to szansa na to, że projekty wydarzą się w realnym życiu i młodzi ludzie z nich skorzystają, co istotnie wpłynie na ich życie.

Link do głosowania: https://bom.mazovia.pl/glosowanie

Głosować można do 18.06.2023r.

Nasze projekty znajdują się w kategorii podregionalne. Po wejściu w zakładkę głosowanie system prosi o wprowadzenie podstawowych danych, a następnie oddanie 1 głosu w kategorii regionalnej i 1 w podregionalnej. Możliwe jest przejście od razu do głosowania w kategorii podregionalnej.

Co takiego wyróżnia moje projekty?? Dlaczego warto na nie zagłosować?? Ponieważ wypełniają istotną lukę w podstawie programowej. Uczą edukacji finansowej i budowania relacji. Pozwalają młodemu człowiekowi zbadać swoje mocne strony, talenty, potencjały i obszary do rozwoju. Pomagają uwierzyć w siebie i wybrać dalszą ścieżkę edukacyjną. I wielu, wielu innych przydatnych, wartościowych kompetencji, które w podstawie programowej zostały potraktowane po macoszemu. Najlepsze jest to, że łączą wartościową edukację z świetną zabawą i integracją młodych ludzi! Warsztaty zakładają spotkania uczniów z różnych szkół.

Projekty:

378. Letnie wyzwanie. Program rozwoju osobistego dla młodzieży.

https://bom.mazovia.pl/projekty?nr=378&nazwa=&kategoria=&rodzaj=&dzielnica=

391. Złotówka w portfelu? Warsztaty edukacji finansowej dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

https://bom.mazovia.pl/projekty?nr=391&nazwa=&kategoria=&rodzaj=&dzielnica=

307. Pełni Potencjałów. Warsztaty doradztwa zawodowego dla młodzieży.

https://bom.mazovia.pl/projekty?nr=307&nazwa=&kategoria=&rodzaj=&dzielnica=

502. Drużyna rodzina. Warsztaty komunikacji i budowania relacji dla rodziców i ich nastoletnich dzieci.

https://bom.mazovia.pl/projekty?nr=502&nazwa=&kategoria=&rodzaj=&dzielnica=

Jeśli pojawiają się jakieś pytania – chętnie na nie odpowiem. Poniżej dane kontaktowe.

Serdecznie Państwa pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc i każdy głos.

Agnieszka Głasek

Dyrektor NSP Kuźnia Talentów

oraz PN Puchatkowo Oddział w Chotynia

tel. 694-366-302

Dodaj komentarz