Drodzy Rodzice,

Przedszkole Niepubliczne Puchatkowo Oddział w Chotyni zapewnia opiekę i dba o edukację dzieci w wieku od 2,5 roku do 6 lat. W Przedszkolu mamy dwie grupy przedszkolne: Tygryski 2,5-4 latki oraz Zerówka 5-6 latki. 

 

Oferta Przedszkola:

Ilość dzieci w grupie Tygryski: max 25 dzieci
Wiek dzieci: 2,5-4 lat
Opłata stała: 240 zł za miesiąc obejmuje: pobyt dziecka w przedszkolu 10 godzin dziennie, koszt zajęć dodatkowych (2x w tygodniu język angielski, 1x w tygodniu rytmika), wyprawkę papierniczą. 

 

Ilość dzieci w grupie Zerówkowej: max15 dzieci

Wiek dzieci: 5-6 lat
Opłata stała: 400 zł obejmuje: pobyt dziecka w przedszkolu 10 godzin dziennie, koszt zajęć dodatkowych (2x w tygodniu język angielski, 1x w tygodniu rytmika; możliwość udziału we wszystkich kołach zainteresowań dla grupy młodszej szkoły podstawowej, tj. mały inżynier, taekwondo, emisja głosu, SKS, piłka nożna, zajęcia plastyczne, teatralne, taniec, szachy, przyrodnicze), wyprawkę papierniczą. 

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad z dwóch dań, podwieczorek) przygotowywane w szkolnej kuchni w kwocie 6zł/dzień.

Dowóz dzieci do przedszkola: rodzice dowożą dzieci we własnym zakresie (Istnieje możliwość zorganizowania dowozu przez placówkę - o szczegóły proszę pytać w sekretariacie).

Godziny otwarcia przedszkola: 7.00 - 17.00

Przedszkole zatrudnia wykwalifikowaną kadrę oraz oferuje ciepłą, serdeczną, rodzinną atmosferę, bardzo ciekawe i rozwijające zajęcia edukacyjne, indywidualne podejście do każdego dziecka, dużą widną salę z pełnym nowoczesnym wyposażeniem oraz dużo zabawy na świeżym powietrzu.  

Aby zapisać dziecko do przedszkola:

1) należy złożyć w sekretariacie wypełniona kartę zgłoszenia dziecka,
2) podpisać umowę o świadczenie usług edukacyjno-wychowawczych wraz z załącznikami (druk do pobrania w sekretariacie),
3) uregulować na wskazany w umowie rachunek bankowy lub uiścić osobiście w sekretariacie opłaty za pierwszy miesiąc, co będzie potwierdzeniem rezerwacji miejsca dla dziecka w przedszkolu.
Decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona.  

Dla wszystkich nowych przedszkolaków organizujemy w VIII zajęcia adaptacyjne, w których biorą udział dzieci wraz z rodzicami. Celem zajęć jest oswojenie dziecka z nowym miejscem, zadbanie o jego poczucie bezpieczeństwa i wprowadzenie w świat zajęć przedszkolnych tak, aby dziecko wiedziało, co nań czeka w przedszkolu. Aby ułatwić Państwu przygotowanie dziecka do rozpoczęcia edukacji w przedszkolu zapraszamy do lektury opracowania: Broszura Informacyjna o Adaptacji Dziecka w Przedszkolu.

W razie wystąpienia jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod 694-366-302.

 

 Kadra Przedszkola:

Agnieszka Dudkowska

Agnieszka Dudkowska - Wychowawca klasy 0  

Wykształcenie: Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, kierunek: Pedagogika, specjalność: rewalidacja i edukacja przedszkolna; Absolwentka Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi, kierunek: Pedagogika, specjalność: Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną.

Doświadczenie zawodowe: Wychowawca klasy II w ZS nr 2 w Garwolinie. Asystent nauczyciela w przedszkolu anglojęzycznym The English Playhouse w Warszawie. Praktyka w SP w Sobolewie.

Zainteresowania: psychologia, socjologia, plastyka.

Kilka słów o mnie: Uwielbiam pracować i przebywać z dziećmi. Poza wiedzą, którą im przekazuję każdego dnia moim priorytetem jest nauczyć każde dziecko szacunku do ludzi, jak też do wszystkiego co je otacza. Chciałabym ciągle się kształcić i rozwijać, zdobywać nowe doświadczenia, by moja praca przynosiła jak najlepsze efekty. W ludziach bardzo sobie cenię szczerość. Czas wolny od pracy z wielką przyjemnością spędzam z rodziną. Jestem mamą pięcioletniej Amelii. Bardzo lubię zwierzęta, a zwłaszcza koty. W przyszłości chciałabym założyć swoje własne przedszkole.

 

Agata Surmacz

Agata Surmacz - Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

Wykształcenie: Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, kierunek studiów: pedagogika specjalna, specjalność: wychowanie przedszkolne oraz terapia pedagogiczna.

Ukończone: Warsztaty „Edukacja matematyczna dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym według koncepcji prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej” ; warsztaty „Jak bawić się muzyką? Aktywizowanie dzieci poprzez zabawę, śpiew, grę na instrumentach i taniec” ; warsztaty: „Niebieska karta” szkolenie organizowane przez Fundację Dzieci Niczyje; warsztaty „Wielki Słoń” program przeciwdziałania przemocy- realizowany przez Fundację Mederii; warsztaty „Jak skutecznie pracować z dzieckiem z cechami ADHD w przedszkolu” organizowane przez instytut RAABE. Liczne praktyki podczas studiów w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych oraz integracyjnych; praktyki w poradniach psychologiczno-pedagogicznych-: obozowo-kolonijna, asystencka, asystencko- pedagogiczna, pedagogiczna.

Doświadczenie zawodowe: Prowadzenie zajęć na stanowisku nauczyciela wychowania przedszkolnego oraz w klasach I-III szkoły podstawowej; prowadzenie zajęć z rewalidacji indywidualnej oraz korekcyjno-wyrównawczych na stanowisku nauczyciela w przedszkolu, szkole; nauczyciela wspierającego w placówkach integracyjnych; pedagoga- terapeuty w poradniach, ośrodkach rehabilitacyjnych. W latach 2011-2016 pac w przedszkolu nr 56 „Wesołe Kubusie” w Warszawie na stanowisku nauczyciela wychowania przedszkolnego, wychowawca.

Inne: prywatnie mama dwójki dzieci.

Zainteresowania: wszelkiego rodzaju prace plastyczne, dekoracje wnętrz, sport, gotowanie i pieczenie.

Kilka słów o mnie: Jestem mamą dwójki dzieci (6-latka i prawie 2- latki) dzięki temu staram się podchodzić do swojej pracy w dwojaki sposób, z perspektywy rodzica i nauczyciela. W pracy zawodowej staram się aby treści pracy z dziećmi były interesująco przekazane, przemawiały do ich wyobraźni i uczuć, pobudzały naturalną ciekawość i chęć działania. Wiedza zdobyta podczas studiów pomaga mi dostrzec indywidualne potrzeby danego dziecka i podjąć odpowiednie działania profilaktyczne lub zapobiegawcze. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie ale też uczę dzieci, że stanowią grupę w której każdy jest tak samo ważny co stwarza silną więź pomiędzy dziećmi ale też pomiędzy dziećmi i nauczycielem. Pomagam dziecku aby stało się bardziej samodzielne i odpowiedzialne za siebie. Staram się aby podczas zajęć panowała wesoła atmosfera a wszelkiego rodzaju konflikty rozwiązuję na bieżąco. Cieszą mnie najdrobniejsze sukcesy dzieci, a widoczne postępy w rozwoju poznawczym, społecznym czy fizycznym utwierdzają mnie w przekonaniu , że jednak dobrze wybrałam swój zawód. Dla efektywniejszej pracy w przyszłości zamierzam nadal podnosić swoje kwalifikacje i poszerzać wiedzę z zakresu pedagogiki i psychologii.

 

Kinga Janisiewicz

Kinga Osińska - Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

Wykształcenie: Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie, kierunek: Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Nauczyciel kontraktowy.

Doświadczenie zawodowe: Praktyka w Szkole Podstawowej oraz Przedszkolu. Praktyka w Przedszkolu Marii Montessori. Wychowawca I klasy w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Kuźnia Talentów” w Chotyni

Kursy i szkolenia:

  • „Komunikacja z rodzicami, czyli jak rozmawiać o dziecku, jego problemach i sukcesach”
  • „Dziecko pewne siebie. Jak nie utracić naturalnego zaufania dziecka do siebie? Jak je wzmocnić?”
  • „Otwartość a doświadczenia”
  • „Empatia czyli obecność i uwaga skierowana na ucznia i potrzeby”
  • „Skupienie, samo ukojenie, wyciszenie czyli technika pracy z ciałem i umysłem zwana mindfulness”
  • „Determinacja w działaniu”
  • Kurs dla kierowników wycieczek szkolnych
  • Kurs Pierwszej Pomocy

Zainteresowania: malarstwo, rysunek, plastyka, wyprawy w góry.

O mnie: Jestem osobą kreatywną i otwartą. Uwielbiam pracę z dziećmi, bardzo ważne jest dla mnie to, by czuły się bezpiecznie. Swoim nastawieniem do życia staram się motywować dzieci do rozwoju swoich talentów. Moje hobby to rysowanie i malowanie. W wolnych chwilach jeżdżę na rowerze i rolkach.

Kinga Szustek

Kinga Szustek - Nauczyciel Wspomagający 

Wykształcenie: Absolwentka Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Specjalność: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna;Studia w WSNS Pedagogium na specjalności; Wychowanie Przedszkolne i Edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną .

Ukończone: Kwalifikacje do pracy na stanowisku nauczyciela i wychowawcy w przedszkolach, szkołach podstawowych. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska pedagoga wspomagającego. Szkolenie i warsztaty na temat: Uczeń defaworyzowany oraz Materiały dydaktyczne i pomoce naukowe w pracy nauczyciela.  

Doświadczenie zawodowe: Animatorka na wycieczkach. Praktyka w przedszkolu, gimnazjum. Pracownik biurowy. 

Zainteresowania: fotografia, gotowanie, pieczenie, malarstwo. 

O mnie: Studentka, mama 3 letniego chłopca, lubię gotować, piec. Jako nauczyciel staram się uczyć poprzez zabawę, rozmawiać z dziećmi i odpowiadać na ich pytania, pomóc w poznawaniu świata. Zwracam uwagę również na samodzielność i naukę empatii w stosunku do rówieśników, jak również dorosłych.

Zapraszamy do obejrzenia tygodników przygotowanych przez wychowawców grupy przedszkolnej. Dzięki ich lekturze dowiedzą się Państwo, jak pięknie każdego dnia rozwijają się nasze Przedszkolaki i jakie metody pracy stosujemy. 

Zerówka (5-6 latki)

wychowawca: Agnieszka Dudkowska

Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 28Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 27Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 26Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 25Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 24, Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 23Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 22Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 21Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 20Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 19Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 17_18, Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 16, Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 15Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 14Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 13Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 12Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 11Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 10Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 9Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 8Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 7Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 6Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 5Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 4Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 3Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 2Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 1

 

Tygryski (2,5-4latki)

wychowawcy: Agata Surmacz, Kinga Osińska, Kinga Szustek

Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 29Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 28Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 27Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 26Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 25Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 24, Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 23Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 22Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 21Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 20Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 19Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 18Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 17Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 16Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 14Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 13Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 12Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 11Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 10Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 9Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 8Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 7Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 6Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 5Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 4Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 3Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 2Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 1

 

 

Druki do pobrania:

1) Karta Zgłoszenia Dziecka do Przedszkola

2) Broszura Informacyjna o Adaptacji Dziecka w Przedszkolu

3) Ramowy Rozkład Dnia

4) Regulamin Przedszkola

5) Harmonogram uroczystości

6) Koncepcja Pracy Przedszkola

7) Program Profilaktyczny Przedszkola

8) Program Wychowawczy Przedszkola