Drodzy Rodzice,

Przedszkole Niepubliczne Puchatkowo Oddział w Chotyni zapewnia opiekę i dba o edukację dzieci w wieku od 2,5 roku do 6 lat. W Przedszkolu mamy trzy grupy przedszkolne: Tygryski 2,5-3 latki, Puchatki 4-5 latki oraz Zerówka 6 latki. 

Oferta Przedszkola:

Ilość dzieci w grupie Tygryski: max 25 dzieci
Wiek dzieci: 2,5- 3 lata
Opłata stała: 240 zł za miesiąc obejmuje: pobyt dziecka w przedszkolu 10 godzin dziennie, zajęcia dodatkowe (2x w tygodniu język angielski, 1x w tygodniu rytmika), wyprawkę papierniczą. 

Ilość dzieci w grupie Puchatki: max 25 dzieci
Wiek dzieci: 4- 5 lat

Opłata stała: 240 zł za miesiąc obejmuje: pobyt dziecka w przedszkolu 10 godzin dziennie, zajęcia dodakowe (2x w tygodniu język angielski, 1x w tygodniu rytmika), wyprawkę papierniczą.

Ilość dzieci w grupie Zerówkowej: max15 dzieci
Wiek dzieci: 5-6 lat
Opłata stała: 400 zł obejmuje: pobyt dziecka w przedszkolu 10 godzin dziennie, koszt zajęć dodatkowych (2x w tygodniu język angielski, 1x w tygodniu rytmika; możliwość udziału we wszystkich kołach zainteresowań dla grupy młodszej szkoły podstawowej, tj. mały inżynier, taekwondo, emisja głosu, SKS, piłka nożna, zajęcia plastyczne, teatralne, taniec, szachy, przyrodnicze), wyprawkę papierniczą. 

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad z dwóch dań, podwieczorek) przygotowywane w szkolnej kuchni w kwocie 6zł/dzień.

Dowóz dzieci do przedszkola: rodzice dowożą dzieci we własnym zakresie (Istnieje możliwość zorganizowania dowozu przez placówkę - o szczegóły proszę pytać w sekretariacie).

Godziny otwarcia przedszkola: 7.00 - 17.00

Przedszkole zatrudnia wykwalifikowaną kadrę oraz oferuje ciepłą, serdeczną, rodzinną atmosferę, bardzo ciekawe i rozwijające zajęcia edukacyjne, indywidualne podejście do każdego dziecka, dużą widną salę z pełnym nowoczesnym wyposażeniem oraz dużo zabawy na świeżym powietrzu.  

Aby zapisać dziecko do przedszkola:

1) należy złożyć w sekretariacie wypełniona kartę zgłoszenia dziecka,
2) podpisać umowę o świadczenie usług edukacyjno-wychowawczych wraz z załącznikami (druk do pobrania w sekretariacie),
3) uregulować na wskazany w umowie rachunek bankowy lub uiścić osobiście w sekretariacie opłaty za pierwszy miesiąc, co będzie potwierdzeniem rezerwacji miejsca dla dziecka w przedszkolu.
Decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona.  

Dla wszystkich nowych przedszkolaków organizujemy w VIII zajęcia adaptacyjne, w których biorą udział dzieci wraz z rodzicami. Celem zajęć jest oswojenie dziecka z nowym miejscem, zadbanie o jego poczucie bezpieczeństwa i wprowadzenie w świat zajęć przedszkolnych tak, aby dziecko wiedziało, co nań czeka w przedszkolu. Aby ułatwić Państwu przygotowanie dziecka do rozpoczęcia edukacji w przedszkolu zapraszamy do lektury opracowania: Broszura Informacyjna o Adaptacji Dziecka w Przedszkolu.

W razie wystąpienia jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod 694-366-302.

 

 Kadra Przedszkola:

Kasia M.png

 Katarzyna Matysiak – nauczyciel wychowania przedszkolnego
 grupa 2,5- 3 latki

 Wykształcenie: Studentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii  Grzegorzewskiej, kierunek: 
 Pedagogika korekcyjna.
 Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego, kierunek:
 Pedagogika przedszkolna z terapia pedagogiczną.
 Ukończone kursy: Interwencja wobec uczniów sięgających po substancje psychoaktywne jako 
 element szkolnego programu profilaktyki. „Zrób to sam – lokalnie, legalnie”- budowanie
 postaw 
aktywności obywatelskiej i podwyższenie kompetencji obywatelskich wśród osób z otoczenia
 dzieci i młodzieży z zaburzeniami autystycznymi. Po staremu i po nowemu. Nauka czytania i pisania dzieci 6-letnich w przedszkolu. Rozwój emocjonalny dziecka w przedszkolu. Bajkoterapia, czyli jak rozwijać osobowość i kształcić postawy u dzieci Konferencja „Wdrażanie nowej podstawy programowej wychowania przedszkolnego poprzez gry i zabawy.
Doświadczenie zawodowe: Nauczyciel edukacji przedszkolnej z rocznym doświadczeniem. 
Zainteresowania: taniec, jazda rowerem, podróże, wizaż. W pracy z dziećmi staram się aby treści pracy były interesujące i przemawiały do ich wyobraźni, pobudzały ciekawość i chęć działania. Cieszą mnie drobne ale widoczne postępy i sukcesy dzieci. W dalszym ciągu zamierzam doskonalić swój warsztat pracy i podnosić kwalifikacje.

 

Irina M.png

 Irena Manila –  nauczyciel wspomagający w grupie 2,5- 3 latki
 
 Wykształcenie: Absolwentka Wyższej Szkoły Kultury  i Sztuki we Lwowie o specjalności ,,Ludowa   twórczość malarska" z kwalifikacjami Organizatora Działalności Kulturalnej w czasie wolnym oraz   Kierownika amatorskiego zespołu instrumentalnego. Obecnie kontynuuje naukę w Lubelskiej Szkole   Wyższej na kierunku Wychowanie Przedszkolne i Nauczanie Wczesnoszkolne z Terapia   Pedagogiczną. 
 Ukończone: szkolenie ,,Pozytywna dyscyplina w klasie i szkole".
 Doświadczenie zawodowe: od 3 lat naucza dzieci i młodzież gry na pianinie, organizatorka wydarzeń okolicznościowych w szkołach i ośrodkach kultury.
Zainteresowania: muzyka poważna, gra na instrumentach klawiszowych, pogłębianie wiedzy muzycznej, jazda konna,  jazda na motocyklu. 
Kilka słów o mnie: Od kilku lat dzielę się swoimi umiejętnościami muzycznymi z dziećmi oraz młodzieżą nauczając gry na pianinie, co sprawia mi przyjemność. Dokładam wszelkich starań, aby moi podopieczni osiągali sukcesy w licznych konkursach w których biorą udział. Pragnę także aby nauka nie była dla nich przykrym obowiązkiem, ale stała się przyjemnością dzięki której nauczą się jak pracować nad sobą oraz nabiorą pokory w stosunku do otaczającego ich świata. Urodziłam i wychowałam się we Lwowie i gdy tylko mam taką okazję- jadę tam i za każdym razem odkrywam na nowo jego tajemnice pośród wąskich uliczek i pięknych kamienic.  

 

Paula G.png

mgr Paulina Maria Gałązka – nauczyciel wychowania przedszkolnego grupa 2,5- 3 latki

 Wykształcenie: Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II w Lublinie,   kierunek: Pedagogika, specjalność: Pedagogika ogólna i psychoprofilaktyka. Absolwentka Lubelskiej
  Szkoły Wyższej w Rykach, studia podyplomowe, kierunek: Przygotowanie pedagogiczne oraz       edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z językiem angielskim. Absolwentka Medycznego Studium
 Zawodowego, kierunek: Technik Farmaceutyczny.
 Ukończone: Kurs informatyczny „Wybrane techniki informacyjne”. Kurs dla kierownika wycieczek 
 szkolnych. 
 Doświadczenie zawodowe: Pracowałam w szkole podstawowej, jako pomoc nauczyciela   przedszkola oraz jako asystent nauczyciela w szkole. Dodatkowo zajmowałam się dziećmi - opiekunka dziecięca. 
Inne: Kocham czytać książki. Lubię podróżować. 
Zainteresowania: Literatura. Fotografia. Plastyka. 
Kilka słów o mnie:Jestem osobą, która musi „coś robić”. Nie potrafię długo usiedzieć w jednym miejscu a praca z dziećmi pozwala mi na ciągłą aktywność. Możliwość pracy z dziećmi w różnym wieku uświadomiła mi, co tak naprawdę chcę robić, dlatego też nie pracuje, jako farmaceutka a jako nauczyciel J Jestem kreatywna, otwarta na nowe działania. Lubię dziecięcą ciekawość, szczerość i to, że dzieci potrafią nas zaskakiwać. W swojej pracy staram się otaczać dzieci troską oraz zrozumieniem. Chcę by wiedziały, że przedszkole to nowe fantastyczne miejsce, w którym zawsze będą miło i aktywnie spędzać czas.

 

Anna M.png

mgr Anna Misiak- nauczyciel świetlicy, nauczyciel wspomagający 
 w grupie 4- 5 latki

 Wykształcenie: Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na 
 kierunku: filologia polska, specjalizacja nauczycielska. 
W trakcie: studia podyplomowe na WSNS   Pedagogium w Warszawie na kierunku: Oligofrenopedagogika.
 Ukończone: Warsztat „Praca w grupie z dzieckiem wysoko funkcjonującym z autyzmem
 lub Zespołem Aspergera”
Doświadczenie zawodowe: 2016-21017 Nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół im. Orła Białego w Michałówce; 2017- nauczyciel języka polskiego w Woli Władysławowskiej;
Inne: film polski, bieganie, ogrodnictwo, literatura staropolska i  międzywojenna;
Zainteresowania: W swojej pracy pedagogicznej kieruję się słowami Janusza Korczaka, który stwierdził, że „ dziecko jest cudzoziemcem, nie rozumie języka, nie zna kierunku ulic, nie zna praw i zwyczajów. […] Potrzebny przewodnik, który grzecznie odpowie na pytanie”. Stąd moje przekonanie, że każdy uczeń jest wyjątkowy i potrzebuje indywidualnego podejścia ze strony nauczyciela. Zawsze staram się być nie tylko przewodnikiem, ale i przyjacielem. Pracę jako nauczyciel traktuję każdego dnia jak wyzwanie i niespodziankę. Radość z pracy, czerpię z sukcesów moich uczniów. Cieszę się kiedy z dnia na dzień,  mogę obserwować ich postępy w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Ciągły rozwój i samokształcenie pozwalają mi jeszcze lepiej zrozumieć i pogłębić niesamowity świat dzieci.  

 

agata mała.png  mgr Agata Szynal – wychowawca grupy 0

 

 Wykształcenie: Absolwentka Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana   Wyszyńskiego w Warszawie, kierunek: filologia polska, specjalizacja nauczycielska; absolwentka   Wydziału Nauk Społecznych Szkoły Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie, kierunek:   pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z elementami terapii pedagogicznej ( studia   podyplomowe).
 Ukończone: kurs kwalifikacyjny Terapia pedagogiczna zorganizowany przez Powiatowy Ośrodek   Doskonalenia Nauczycieli w Garwolinie,  kurs instruktażowy dla kierowników wycieczek szkolnych,   kurs instruktażowy dla kierowników placówek wypoczynku dla dzieci i młodzieży; kursy   doskonalące, np.: Praktyczne funkcjonowanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej, Wspieranie   poprawnej pisowni dziecka pod względem graficznym, Doskonalenie techniki czytania u dzieci,   warsztat samodzielnego tworzenia bajek, Edukacja matematyczna dzieci w wieku przedszkolnym i   wczesnoszkolnym, Rozwijanie potencjału twórczego dziecka i inne.
Doświadczenie zawodowe: od dziewięciu lat w zawodzie nauczyciela,  początkowo-   j.polskiego w szkole ponadgimnazjalnej i korepetytora w szkole językowej, następnie przez osiem lat w przedszkolu.

Inne: mama dwóch fantastycznych chłopaków
Zainteresowania: literatura, kultura języka polskiego, bajkoterapia, piłka nożna
Kilka słów o mnie: Jestem osobą uzależnioną od czytania  i zarażam swoją potrzebą obcowania z książką,  poprzez celebrowanie wspólnego czytania i tworzenie okazji do przenoszenia emocji towarzyszących lekturze na inne płaszczyzny (prace plastyczne, opowiadania twórcze, dramę). W mojej pracy dbam o wszechstronny rozwój  podopiecznych poprzez motywowanie ich do podejmowania różnorodnych działań,  doświadczania, próbowania, rozwijania aktywności fizycznej, pobudzanie ciekawości i dociekliwości. Sama też wciąż uczę się od dzieci, których towarzystwo bardzo sobie cenię. To ich szczerość, bezpośredniość i żywiołowe reakcje weryfikują każdego dnia jakość moich zajęć i przyczyniają się do ciągłego doskonalenia.

 

Ania B.png  mgr Anna Błażejczyk – nauczyciel wspomagający w grupie 0

Wykształcenie: Absolwentka Akademii Pedagogiki  Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w
 Warszawie 
na kierunku :Profilaktyka i resocjalizacja. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej
 im. Marii Grzegorzewskie w Warszawie na kierunku: Pedagogika  ogólna. 
Studia podyplomowe:
 Lubelska Szkoła Wyższa 
w Rykach na kierunku: Edukacja elementarna- nauczanie
 wczesnoszkolne i przedszkolne.
 Obecnie: Lubelska Szkoła Wyższa w Rykach na kierunku: Terapia pedagogiczna z
 oligofrenopedagogika oraz Terapia pedagogiczna z logopedią.

 Ukończone:

 - Metoda aktywnego słuchania muzyki poważnej według Batii Strauss w przedszkolu.

 - Metoda dobrego startu w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.

 - Muzyczne metody w pracy z grupą przedszkolną.

 - Udzielanie pierwszej pomocy.

- Metoda projektów badawczych w pracy z dziećmi. 
Doświadczenie zawodowePraca na stanowisku nauczyciela  w przedszkolu w Ząbkach w grupie 2 – 4 latków. 
Kilka słów o mnieUwielbiam pracę  i zabawę z dziećmi. Dużą radości jest dla mnie przekazywanie im  wiedzy jak również widzieć uśmiechy na  ich twarzach. Bardzo też pragnę dalej się kształcić i  zdobywać nowe doświadczenia. Dlatego  obecnie jestem studentką na studiach podyplomowych. Czas wolny po pracy spędzam aktywnie z rodziną.  Od 4 lat jestem szczęśliwą mamą Mai oraz od 3 lat Lenki.

 

Zapraszamy do obejrzenia tygodników przygotowanych przez wychowawców grupy przedszkolnej. Dzięki ich lekturze dowiedzą się Państwo, jak pięknie każdego dnia rozwijają się nasze Przedszkolaki i jakie metody pracy stosujemy. 

 

Tygodniki rok przedszkolny 2017- 2018

Zerówka (6 latki) 

Tygodnik 1 Tygodnik 2 Tygodnik 4 Tygodnik 5 Tygodnik 7 Tygodnik 8 Tygodnik 9 Tygodnik 10 Tygodnik 11 Tygodnik 12 Tygodnik 13 Tygodnik 15 Tygodnik 16 Tygodnik 17 Tygodnik 18 Tygodnik 19 Tygodnik 20 Tygodnik 21 Tygodnik 23 Tygodnik 24 Tygodnik 25 Tygodnik 26 Tygodnik 27 Tygodnik 28 Tygodnik 29 Tygodnik 30 Tygodnik 31 Tygodnik 32

 

Puchatki (4- 5 latki)

Tygodnik 15 Tygodnik 16 Tygodnik 21 Tygodnik 22 Tygodnik 30 Tygodnik 31 Tygodnik 32 Tygodnik 34

 

Tygryski (2,5 - 3 latki)

Tygodnik 1 Tygodnik 3 Tygodnik 5 Tygodnik 7 Tygodnik 9 Tygodnik 10 Tygodnik 11 Tygodnik 12 Tygodnik 14 Tygodnik 17 Tygodnik 18 Tygodniki 19 Tygodniki 20 Tygodnik 22 Tygodnik 24 Tygodnik 25 Tygodnik 28

 

Tygodniki rok przedszkolny 2016- 2017

 

Zerówka (6 latki)

Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 28Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 27Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 26Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 25Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 24, Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 23Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 22Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 21Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 20Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 19Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 17_18, Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 16, Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 15Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 14Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 13Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 12Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 11Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 10Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 9Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 8Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 7Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 6Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 5Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 4Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 3Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 2Tygodnik klasy 0 2016/17 nr 1

 

Tygryski (2,5- 3 latki)

Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 29Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 28Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 27Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 26Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 25Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 24, Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 23Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 22Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 21Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 20Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 19Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 18Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 17Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 16Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 14Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 13Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 12Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 11Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 10Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 9Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 8Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 7Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 6Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 5Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 4Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 3Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 2Tygodnik Przedszkola 2016/17 nr 1

 

 

Druki do pobrania:

1) Karta Zgłoszenia Dziecka do Przedszkola

2) Broszura Informacyjna o Adaptacji Dziecka w Przedszkolu

3) Ramowy Rozkład Dnia

4) Regulamin Przedszkola

5) STATUT

6) Koncepcja Pracy Przedszkola

7) Program Profilaktyczny Przedszkola

8) Program Wychowawczy Przedszkola