Współpraca z Rodzicami jest jednym z naszych priorytetów, bo rodzina jest dla dziecka najważniejsz. Dlatego mocno wspieramy oraz angażujemy Rodziców w życie szkoły a tym samym dziecka!

W szkole realizowany jest szeroki pakiet wydarzeń skierowany do społeczności szkolnej tj. ogniska, dni rodziny, Dzień Babci i Dziadka, Jasełka i świąteczne nocowanie z Muzeum Bajek itp. Organizujemy także wiele wycieczek, które zawsze są atrakcyjne dla dzieci i edukacyjne jednocześnie. Dodatkowo do szkoły zapraszamy ciekawych ludzi, zespoły teatralne, naukowców, przyrodników, by dzieci miały szansę poznawać różne środowiska i ciekawostki współczesnego świata.

Dla rodziców organizowane są warsztaty, szkolenia i konferencje, które mają wspierać ich w wychowaniu swych pociech. Wspólnie uczymy się jak postępować, by jak najlepiej wspierać dziecko w jego codziennych zmaganiach. Także to, że dziecko jest kreatywnie zaopiekowane przez osiem godzin w szkole bez smartfona, ma w jednym miejscu dodatkowe koła zainteresowań oraz wszystkie niezbędne pomoce, pomaga rodzicom ze spokojem patrzeć w przyszłość zwłaszcza, że nasi uczniowie bardzo chętnie chodzą do szkoły.

Praca domowa zadawana przez nauczycieli jest raczej symboliczna, mająca charakter powtórzenia. W szkole program realizowany jest na tyle, by dziecko w domu nie musiało pracować samo czy z rodzicem! W domu uczniowie czytają lektury, powtarzają do klasówek, lub realizują ciekawe projekty, które nie zajmują im dużo czasu. Czas po szkole jest czasem dla rodziny!